مطالب عمومی

خرید دستگاه دست دوم و نکات آن

نکات خرید و فروش دستگاه های دست دوم

با توجه به وضعیت قیمتی تمامی دستگاهها و خدمات، دستگاههای چاپ لارج فرمت نیز از این قاعده مستثنی نیست، در نتیجه گاهاً شما برای خرید دستگاهی، به دنبال دست دوم یا به نوعی کارکرده آن میگردید تا با هزینه و بودجه ای کمتر چاپخانه خود را راه اندازی نمائید. شما با توجه به تنوع موجود در بازار امکان انتخاب انواع مختلف دستگاهها را دارید، در نتیجه ما در گروه تکنسین های مشهد با پشتوانه بیش از 15 سال تجربه در صنعت چاپ لارج فرمت، در حد توان خود در این مطلب نکات و چک پوینت های خرید یک دستگاه کارکرده خوب و مناسب را برای شما شرح می دهیم، دستگاه های چاپ بنر ، فلکس ، اکوسالونت ، سابلیمیشن و یووی (فلت بد و رول تو رول) استوک و کارکرده مختلف را نیز که مورد تائیدمان میباشد، میتوانید در این صفحه و این صفحه مشاهده نمائید و با خرید از کانال ما میتوانید از خدمات پس از فروش ما نیز بهره مند گردید

خرید دستگاههای دست دوم

در خرید دستگاههای کارکرده شما میبایست بسیار احتیاط کرده و به نکاتی بسیار مهم توجه نمائید که در زیر به آن اشاره میکنیم، نکاتی که باعث میشود شما از یک خرید خوب منتفع شوید یا خدای ناکرده ضرر نمائید، در نتیجه بهتر است  قبل از خرید با چند کارشناس خبره در مورد دستگاهی که قصد خرید آنرا دارید مشورت نمائید تا با چشم باز وارد خرید و کار با این دستگاه شوید.

مزایای خرید دستگاه دست دوم

 1. هزینه کرد کمتر جهت خرید دستگاه با توجه به  افت قیمت دستگاه (دستگاههای نو با توجه به قیمت بالای آنها همیشه در توان خرید افراد نیستند یا برخی افراد قصد سرمایه گذاری به این مبلغ را ندارند، اما دستگاههای کارکرده را میتوان با قیمتی پائین تر خریداری کرد و تقریباً بهره مندی یک دستگاه نو را از آن برد.
 2. سرویس و تامین قطعات مناسب (در صورت خرید از شرکت ها و افراد معتبر)
 3. سهولت در جابجائی با توجه به حذف پالت چوبی بزرگ دستگاه
 4. نصب و آموزش سریعتر و راحت تر
 5. جنرال سرویس قبل از خرید (جنرال سرویس دستگاه باعث بی نیازی شما تا مدت زمان بسیار زیادی از سرویس خواهد شد)

معایب خرید دستگاه کارکرده

 1. افت کیفیت چاپی هدها (معمولاً دستگاههای چاپ دست دوم و کارکرده قابلیت چاپ دو پاس یا سرعت بالا را ندارند مگر اینکه دستگاه بسیار تمیز و کم کاری باشد)
 2. نیاز به سرویس های مداوم پس از خرید (در صورتی که دستگاه جنرال سرویس نشود)
 3. هزینه سنگین خرید قطعات مستهلک شده و سرویس دستگاه (در صورتی که دستگاه جنرال سرویس نشود)

نکته : جنرال سرویس دستگاههای کارکرده شامل باز شدن کامل دستگاه و تعمیر و تعویض قطعات مستهلک و آسیب دیده دستگاه میشود.

قیمت دستگاه چاپ بنر دست دوم

دستگاههای چاپ بنر دست دوم با توجه به نوع هد دستگاه ، شرکت سازنده ، شرکت وارد کننده (با توجه به تامین قطعات و خدمات آن) و متراژ کارکرد آن قیمت گذاری میشود.

 1. نوع هد دستگاه یکی از سه مقوله مهم در دستگاههای چاپ محسوب میشود (حتی در دستگاههای کارکرده) ما پیش از این در این مطلب انواع هدهای دستگاههای چاپ لارج فرمت را معرفی و شرح کوتاهی راجع به آن داده ایم.
 2. شرکت سازنده دستگاه گزینه مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد، کارخانه های معتبر و غیر معتبر مختلفی در چین کار تولید دستگاه را انجام میدهند که شما حتماً میبایست با مشورت با یک کارشناس، نوع دستگاه خود را انتخاب نمائید.
 3. شرکت وارد کننده دستگاه نیز بسیار مهم است زیرا میبایست برای شما تامین قطعات و خدمات لازم را انجام دهد (این مقوله برای چند نوع از دستگاههایی که عمومیت بیشتری دارد، با توجه به گستردگی قطعات و خدمات آنها از درجه اهمیت ساقط شده است)
 4. مقدار کارکرد دستگاه نیز از مهمترین مقوله های قابل توجه در دستگاههای دست دوم است ولی متاسفانه اکثر دستگاههای بنر چینی هیچ log درستی از کارکرد دستگاه در اختیار شما قرار نمیدهند، در نتیجه شما میبایست با توجه کردن به قطعات حرکتی دستگاه حدود میزان کار دستگاه را تخمین بزنید.

نکته مهم خرید دستگاه اکوسالونت : در خرید دستگاههای اکوسالونت، خرید دستگاه با هد کارکرده به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود.

خرید دستگاه دست دوم از فروشنده مستقیم

خرید دستگاه از فروشنده مستقیم به دلایل زیادی توصیه نمیشود که در زیر به تفصیل آنها را شرح میدهیم

 1. در ابتدا شما زمانی که برای خرید دستگاه مستقیماً با فروشنده وارد معامله میشوید دستگاه را در محل فروش میبینید ، تست میکنید و تحویل میگیرید، پس از انتقال دستگاهی که خریداری نموده اید برای نصب و راه اندازی دستگاه در محل خودتان احتمال اینکه به مشکلات زیادی برخورد کنید بسیار زیاد است ، در صورتی که شما دستگاه را از یک شخص تکنسین یا شرکت فروشنده و خدماتی دستگاهها خریداری نمائید با کمی هزینه کرد بالاتر دستگاه را در محل خود نصب شده و حتی با کمی هزینه کرد بیشتر با جنرال سرویس کامل و با گارانتی خدمات تحویل میگیرید.
 2. در ایتدای کارتان شما آشنا به دستگاه نیستید و به احتمال زیاد در روزهای اول با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری گوناگونی مواجه خواهید شد، لذا وجود یک مشاور فنی که بتواند تلفنی به شما مشورت دهد بسیار لازم و ضروری خواهد بود.
 3. پس از خرید دستگاه به صورت مستقیم فروشنده دستگاه دیگر به هیچ عنوان جوابگوی شما نخواهد بود، در صورتی که در نقطه مقابل شرکت فروشنده موظف است در طی مدت گارانتی (گارانتی کامل یا گارانتی خدماتی) تلفنی و حضوری به صورت کاملاً رایگان و پس از دوران گارانتی با هزینه ای کمتر از سایرین در خدمت شما باشد.ً

لازم به ذکر است گروه تکنسین های مشهد دستگاههایی منتخبی که  پس از جنرال سرویس توسط تکنسین های این گروه به فروش میرساند، تائید کرده ، فروخته و نصب و آموزش انرا نیز انجام میدهد.

شما میتوانید جهت خرید و فروش برند های مختلف دستگاههای خود در عرض های 1.8 ، 3.2 و 5 متر با انواع هدهای کونیکا 512 ، 512i و 1024 ، سیکو 510 و 1020 ، زار 128 و 382 ، اپسون DX5 ، DX7 ، 5113 ، 4720 و XP600 با ما در تماس باشید.

مشاور فنی و فروش

جناب آقای مهندس فارابی

تلفن :  33440886-051

موبایل : 09159161568

ایمیل  :  farabi@m-techgroup.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.