دانلود نرم افزارهای چاپ, دانلود نرم افزارهای دستگاه

نرم افزار دستگاه کریستال جت

نرم افزار کریستال جت

دستگاه کریستال جت

یکی از بهترین و قدرتمندترین دستگاههای رسته چاپ لارج فرمت در میان دستگاههای چینی دستگاههای کریستال جت هستند که عمدتاً نیز با هد سیکو تولید شده اند، این دستگاههای از بردهای قدرتمند مخصوص به سری دستگاههای اینفینیتی استفاده میکنند که بر روی دستگاههایی نظیر اینفینیتی ، کریستال جت ، فیتون ، آیکون تک و ژونگی مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع سری های کریستال جت

دستگاههای کریستال جت در انواع مختلف و سری های مختلف تولید شده است که در قالباً ساختار بدنه ای آن با یکدیگر متفاوت بود و به جر سری CJ1000 که در عرض 1.8 متر عرضه شد بقیه عموماً در عرض 3.2 متر و هد سیکو 510 عرضه شد و کمی هم در نوع برد و کانفیگ نرم افزار آن نیز متفاوت بود. انواع آن عبارتند از

 1. سری CJ1000 که دستگاههایی با هدهای سیکو 255 و بعدها با سیکو 510 در عرض 1.8 متر عرضه شد.
 2. سری CJ3000 که در دوسری و در دو نوع بدنه های قدیمی و جدید طراحی شد که به دلیل قیمت مناسب آن محبوترین نوع آن در ایران است.
 3. سری CJ4000 که یکی از زیباترین نوع بدنه ها را دارد و با کمی آپشن در بدنه با سری 3000 تفاوتهای کاربری نیز دارد.
 4. سری CJ5000 که عموماً نوع بسیار قدیمی آن در ایران موجود است و در تعداد کمی نیز با هد زار 128 روانه بازار شد.
 5. سری CJ6000 که بدنه ای بسیار قدرتمند و صنعتی دارد و آپشن های بسیار کاربردی ای نیز سبت به بقیه سری ها دارد.
 6. سری CJ7000 که در تعداد کمی با هد سیکو 1020 روانه بازار ایران شد و چندان نیز پروژه موفقیت آمیزی نبود.

ما در این مطلب قصد داریم انواع نرم افزارهای این دستگاه محبوب را برای شما قرار دهیم و توضیح مختصری راجع به آن ارائه دهیم.

کریستال جت CJ1000

این دستگاه در عرض 1.8 تولید میشد و چندین سال است که تولید آن متوقف گردیده است، دستگاهی که از ریل های گرد و بوشی استفاده میکرد و سیستم جوهررسانی آن نیز در نوع خود جالب بود و در دو نوع هد عرضه شد ، ابتدا با هدهای سیکو 255 عرضه شد و در اواخر تولید آن گاها با هدهای سیکو 510 و سیکو 508 نیز به بازار عرضه گردید، این روزها اکثر این دستگاهها فرسوده شده و بعضاً به هدهای اپیون تبدیل شده اند یا فرسوده شده اند و تعداد بسیار کمی از این دستگاهها در حال کار هستند.

کریستال جت CJ3000

دستگاه 3000 دستگاهی فوق العاده موفق ، محبوب و قدرتمند بود که این دستگاه هم به مانند هم عصر خود CJ1000 این روزها دیگر تولید نمیگردد، دستگاهی که در عرض 3.2 تولید میشد و در نوع خود و در زمان خود بی نظیر بود، این دستگاه بسیار ساده با قطعاتی بسیار با کیفیت تولید میشد و سیستم بردی و کابلی آن نیز بسیار خوب کنار یکدیگر مچ شده بودند، دستگاهی که رابط بین هدبرد و ماربرد از طریق یک سری کابلهای فلت انجام میشد، هیترها ، فن وکیوم ،پرج ها و پنل منحصر به فرد آن با برد مجزایی کار میکرد و پمپ ها آن نیز مستقیماً بر روی مادربرد سوار نبود، تمامی این مزایا کمک میکرد که دستگاه کمترین سرویس ممکن را در هنگام کار نیاز داشته باشد و یک دستگاه کاملاً مطمئن به شمار آید.

این دستگاه با هدهای سیکو 510 تولید میشد و در تعداد بسیار کم با هد سیکو 508 دو رنگ نیز تولید گردیده است، ولی نوع سیکو 510 آن بسیار بهتر و مشهورتر بود. همچنین این دستگاه در دو نوع بدنه تولید گردید که شرکت کریستال جت در نوع جدید بدنه آن ضعف های بدنه قبلی را پوشش داده و همچنین آپشن های جالبی نیز به آن اضافه کرد.

کریستال جت CJ4000

این دستگاه از محبوبترین و زیباترین دستگاه های سری CJ شرکت معظم کریستال جت میباشد که از طراحی بسیار زیبا، سازه و اسکلت بسیار قوی، ثبات عالی در چاپ، امکانات خوب و تمامی مزایایی که دستگاههای کریستال جت دارند.

کریستال جت CJ5000

این دستگاه قدیمی جزو اولین سری های دستگاههای 3.2 شرکت کریستال جت است، ظاهری خاص و قدیمی و امکانات کمتر نسبت به بقیه سری های این دستگاه از ویژگی های آن میباشد.

کریستال جت CJ6000

سری آخر دستگاههای کریستال جت 3.2 با هدهای قدرتمند و بسیار خوب سیکو 510 که به نسبت دستگاههای سری 4000 بدنه هایی قویتر و صنعتی تر دارند و از لحاظ امکانات شبیه دستگاههای سری 4000 میباشند و صرفاً تفاوت آن در شکل ظاهری بدنه ، اسکلت قویتر و تفاوت در مادربرد آن است.

نکته : انواع سری های مختلف دستگاههای کریستال جت مادربردهای متفاوتی دارند و به همین دلیل نرم افزار آنها نیز با یکدیگر متفاوت است اما در مورد هدبردها اکثراً شبیه هم هستند و فقط دو نوع 6 هد و 8 هد دارند.

نرم افزار دستگاه کریستال جت 1000

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید

پسورد فایل فشرده شده  :  m-techgroup

نرم افزار دستگاه کریستال جت 3000

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید

پسورد فایل فشرده شده  :  m-techgroup

نرم افزار دستگاه کریستال جت 4000

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید

پسورد فایل فشرده شده  :  m-techgroup

نرم افزار دستگاه کریستال جت 5000

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید

پسورد فایل فشرده شده  :  m-techgroup

نرم افزار دستگاه کریستال جت 6000

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمائید

پسورد فایل فشرده شده  :  m-techgroup

One thought on “نرم افزار دستگاه کریستال جت

 1. اکبر گفت:

  اگه در مورد تنظیمات فرکانس هد در نرم افزار ، در دماها و گرفتگی های مختلف و کلا تنظیم نرم افزار مطالب آموزشی بذارید خیلی بهتر میشه
  هم در پیج اینستا و هم در سایت
  ممنون از سایت متفاوت و زحمات شما

 2. اکبر گفت:

  بخصوص هد سیکو و نرمافزار کریستال جت

  1. S.M.T.F گفت:

   سلام مطلبی کاملا مفصل و طولانی خواهد بود و حتما سر فرصت اینکار رو خواهیم کرد
   ممنون از پیشنهادتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.